Yeni Yeni'den


  TALİH KUŞU(ATV)

  Paylaş
  avatar
  sevgi_arsızı
  Moderator
  Moderator

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 1941
  Yaş : 29
  Nerden : yukardaki tebessümün içinde tutsak......
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 27/02/08

  TALİH KUŞU(ATV)

  Mesaj tarafından sevgi_arsızı Bir C.tesi Ağus. 02, 2008 9:14 pm  Oyuncular:
  Ozan Dağgez
  İpek Karapınar
  Ayşe Kökçü
  Cihat Tamer
  Suna Selen
  Ercan Yazgan
  Selin İşcan
  Nazlı Tosunoğlu
  Duygu Eren

  Yapım:Maya Film

  Yönetmen:Atilla Cengiz

  Senaryo:Neslihan Eyüpoğlu, Uğur Kandemir, Zeynep Kaya, Suna BayhanSümer, Berna Yeşilyurt


  Hayatımız bir ikramiye yakalama beklentisi içinde geçiyor…“Size de çıkabilir” cümlesi hala çekiciliğini koruyor…Peki ya çıkarsa? Para mutluluk getirir mi? Gelen onca para ile hayatınızın kontrolü elinizden çıkabilir mi?

  Aldığı Milli Piyango biletiyle Cansu'nun başına hiç ummadığı bir zamanda talih kuşu konmuştur. Ancak bileti kaybeder ve kaybolan bilet varlıklı bir ailenin oğlu olan Kaan'ın babasının eline geçer. Kaan’ın babası yıllar öncesinde de Cansu'nun dedesine ait arazileri hileyle elde etmiş ve zengin olmuştur. Şimdi de tesadüfen eline geçen Cansu'nun biletiyle servetine servet katacaktır. Tabi Cansu izin verirse…

  Şansına küsenler, şansı gülenler ya da hayatın bir mucize olduğuna inananlar için “TALİH KUŞU” atv'de başlıyor!


  1. BÖLÜM ÖZETİ

  Şehrin mütevazi bir semtinde yaşayan Cansu, babaannesi Döndü Hatun, annesi Gülseren ve kardeşi Dünya ile birlikte yaşamaktadır. Anaokulu Öğretmenliği’nden mezun olan Cansu en büyük hayali olan çocuklarla çalışmayı şimdilik iş bulamadığı için bir kenara atmış ve mahalleden arkadaşı Babür’ün ona da iş bulduğu lokantada geçici olarak çalışmaya başlamıştır.

  Sabah koşarak lokantayı açmak için geldiğinde her yerin sular altında kaldığını görür. Bu arada dayısını ziyarete gelip onu bulamayan Kaan Tellioğlu da bir kahve içebilmek için başını içeri uzattığında zor durumda kalmış Cansu’ya yardım teklif eder. Yardım etmeyi beceremese de kızdan etkilenmiştir. Fazla uzak duramayarak lokantaya tekrar dönüp kıza yakınlaşmanın çarelerini ararken istemeden Cansu’nun kovulmasına sebep olmur. Cansu artık ailesinin arazisini hileyle ellerinden alan adamın oğlu olduğunu bilmeden de Kaan’a yeterince düşmandır.

  Dursun Dede’nin her ölüm yıldönümünde mezarına yapılan ziyaret onların bir piyango bileti almasıyla sonuçlanır. Bu biletle birlikte macera başlar.


  _________________
  avatar
  mat_fatos
  Set Gorevlisi
  Set Gorevlisi

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 832
  Yaş : 35
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  5 / 1005 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 05/04/08

  Geri: TALİH KUŞU(ATV)

  Mesaj tarafından mat_fatos Bir Ptsi Ağus. 11, 2008 1:50 pm

  2. bölüm özeti

  Tellioğlular’ının evindeki partiyi dağıtan Cansu’yu takip eden Kaan, onun ve Babür’ün yolunu keser. Gençler arasındaki tartışma iyice alevlenir ve kendilerini karakolda bulurlar. Onları kurtarmak Kaan’ın eski tüfek dayısı Macit’e düşer.

  Villada ise Nevra ve Selim misafirlerine olayı açıklamaya çalışmaktadır. Cansu’nun eve gelmesi gecikince Gülseren ve Döndü de endişe içinde ne yapacaklarını bilemezler. Cansu bitkin bir halde döndüğünde yaşadıklarını anlatıp onları daha da üzmek istemez. Zaten aileyi zorlu günler beklemektedir. İşsiz kalan Cansu da eve para getiremeyince ay sonu hesaplarına oturup siniri bozulan Gülseren’i teselli etmek yine Döndü’ye düşer. Kocası Dursun Efendi’den kalan son bileziği satmaya karar verir. Ancak gelen parayı yıllardır içinde büyüttüğü haksızlık ateşiyle araziyi geri almak için bir avukata verince Gülseren’e gene çatkısını çatıp hayıflanmak düşer.

  Bu arada Kaan için Cansu’yu yeniden görme fırsatı çıkmıştır. Cansu’nun evde unuttuğu telefonu bulan Kaan ona ulaşır ve telefonunu almak için görüşmeyi kabul eder.

  Cansu ise yaklaşan çekiliş nedeniyle kaybettiği kuponun peşine düşmüştür.
  avatar
  sevgi_arsızı
  Moderator
  Moderator

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 1941
  Yaş : 29
  Nerden : yukardaki tebessümün içinde tutsak......
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 27/02/08

  Geri: TALİH KUŞU(ATV)

  Mesaj tarafından sevgi_arsızı Bir Salı Ağus. 19, 2008 7:26 pm

  3. BÖLÜM ÖZETİ

  Döndü ve Gülseren sayısal kuponunun kaybolduğuna bir türlü inanamazlar. Onların feryatları tüm mahalleyi sarar. Konu komşu seferber olur, ancak bilet yoktur. Cansu ailesinin kısmetini kaybettiği için kendine lanetler etmektedir.

  Bu arada Selim evde sevinçten çıldırmış gibidir. Selin ve Nevra hala şaşkındır. Eve çakırkeyif dönen Kaan onları bu halde bulur. Selim kuponu, onun sanmakta ancak oğlunun bunu değerlendirmeyi kendisine bırakacağını ummaktadır. Kaan ise kendi kafasında Cansu’yla hayaller peşinde, kafası dumanlı, konuyu tam olarak anlamaz bile. İlk anın şaşkınlığı geçince Nevra, gelen trilyonlarla Selim’in sapıtacağını düşünmeye başlar.

  Cansu ve ailesi için ertesi gün zorlu bir sınavdır. Buldukları anda kaybettikleri servetin acısı yüreklerini yakmaktadır. Aileyi toparlamak yine Döndü’ye düşer. Nice acılara dayanmış yüreği ile aileyi sımsıcak sarmalamayı başarabilecek midir?
  Bu arada Kaan, Nevra’nın desteği ile oyuncak atölyesi projesini hayata geçirmeye başlar. Ancak Nevra’nın bir şartı vardır, gelini gibi gördüğü Nilay da bu projede yer alacaktır.
  Kaan’ın Cansu’nun mahallesinde bulduğu atölye tutulur. Mahalleli yanı başlarında açılan bu ekmek kapısından pek memnundur. Olayı öğrenen Cansu şaşkına döner. Kaan’ın burnunun dibine gelmesi onun için bardağı taşıran damla olacaktır.


  _________________

   Forum Saati Perş. Şub. 22, 2018 12:49 pm