Yeni Yeni'den


  Aşk Yakar

  Paylaş
  avatar
  sevgi_arsızı
  Moderator
  Moderator

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 1941
  Yaş : 29
  Nerden : yukardaki tebessümün içinde tutsak......
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 27/02/08

  Aşk Yakar

  Mesaj tarafından sevgi_arsızı Bir Ptsi Eyl. 29, 2008 3:08 pm  Yapım : Avşar Yapım

  Yapımcı : Şükrü Avşar

  Yönetmen : Mehmet Ulukan

  Senaryo : Antrepo

  Oyuncular :Meltem Cumbul (Nazlı), Özcan Deniz (Mustafa), Ece Sükan (Belda), Uğur Polat (Savcı Duran), Ruhi Sarı (Al Paçino), Görkem Yeltan (Türkan), Gökçe Yanardağ (Müjde), Semih Saygıner (Istaka) Erdem Akakçe (Teoman), Tayanç Ayaydın (Selim), Erman Okay (Sacit), Kadir Çöpdemir (Macit), Selim Gürtüna (Payidar), Nergis Çorakçı (Sündüs), Oktay Dener (Hamdi Dede), Ayşe Selen (Kadriye), Rahmi Dilligil (Numan), Uluç Özkök (Harun), Ertuğrul Gündüz (Fahrettin), Esra Rüşan (Bahar), Gamze Süner (Siranuş), Ozan Osmanpaşaoğlu (Meriç), Gizem Akman (Meryem), Ilgaz Kocatürk (Atakan), Zafer Kırşan (Damat Güven), Zeliha Güney (Hala Nihal), Tuncay Beyazıt (Berber), Murat Makar (Kuyumcu)


  _________________
  avatar
  sevgi_arsızı
  Moderator
  Moderator

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 1941
  Yaş : 29
  Nerden : yukardaki tebessümün içinde tutsak......
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 27/02/08

  Geri: Aşk Yakar

  Mesaj tarafından sevgi_arsızı Bir Ptsi Eyl. 29, 2008 3:11 pm

  1. BÖLÜM ÖZETİ

  “Aşk Yakar”
  Efsane aşkın hikâyesi…


  Başrollerini, Meltem Cumbul, Özcan Deniz, Ece Sükan, Uğur Polat, Ruhi Sarı, Görkem Yeltan, Gökçe Yanardağ, Erdem Akakçe, Semih Saygıner ve Kadir Çöpdemir’in paylaştıkları dizinin tretmanlarını Kuledibi, senaryosunu Antrepo yazı grupları kaleme alıyor.
  Yönetmenliğini Mehmet Ulukan’ın yaptığı, yapımcılığını Şükrü Avşar’ın üstlendiği “Aşk Yakar”ın konusu şöyle;
  Birbirlerini çocukluklarından beri seven Nazlı ve Mustafa, bir türlü evlenememişlerdir. Arkasına sığınacakları bahane çok olsa da, parasızlık, bunun başlıca sebebidir. Ailelerinin, arkadaşlarının ve mahallenin gözleri önünde defalarca ayrılıp barışmaları, ilişkiyi hafiften yıpratsa da “aşk”larını iyice alevlendirmiştir. Biri mahallenin en güzel kızı, diğeri en afilli delikanlısı olunca, onlarınki herkesin dilinde efsane aşka dönüşmüştür.
  Hayata her zaman iyi tarafından bakan Nazlı için üstesinden gelinemeyecek dert yoktur. Hele şimdi! Sonunda beklenen an gelmiş, Mustafa’nın babası Payidar, Nazlı’nın babası Sacit’ten kızını istemiştir. İsterse istemesin; Nazlı, mahallenin kalantorlarından birinin oğlu, kendisine ezelden beri yanık Teoman ile neredeyse nişanlanmak üzeredir. Mustafa ani bir baskınla nişanı bozmuştur; çünkü ikisinin de kalbine yıllarca nakış nakış işlenmiş, onları kâh acıtmış kâh avutmuş “aşk”, yine devreye girmiştir.
  Mustafa her gün, mahallesini arkasında bırakarak karşı yakaya geçmekte, büyük bir spor salonunda, kickbox öğretmenliği yapmaktadır.
  Hayatını bu iki yaka arasında, yoksulluk içinde yaşayıp varlıklılara ders vererek geçiren Mustafa, burada yeni bir öğrenciyle karşılaşır. Bu genç ve güzel kadın, çok ünlü ve zengin bir ailenin mensubu, başarılı bir iş kadınıdır. Adı Belda’dır. Ve Nazlı ile Mustafa’nın aşklarını bir kez daha sınamalarına ve hayatlarını sonsuza dek değiştirecek çok uzun bir yola girmelerine neden olacaktır…
  Bu dizinin baş kahramanı, AŞK. Burada, aşkın nasıl hüküm sürdüğü, nereye kadar gidebildiği ve kazananın kim olduğu konu ediliyor. Aşk nefreti barındırır mı, aşkın intikamı olur mu, aşkta fedakarlık var mıdır, yerini doldurmak mümkün müdür? soruları, bir bir gözler önüne seriliyor.


  _________________

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 12:52 am