Yeni Yeni'den


  Köprü (Star)

  Paylaş
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:02 am

  KÖPRÜ - 41. bölüm

  Vali Faruk Yazıcı’nın uygulamaya koyduğu radikal/pratik çözümler meyvesini vermeye başlar; Keçeler Köyü’nde bir yağ ve süt imalathanesiyle, okul yapımı için kollar sıvanır. Ancak köprünün imal edildiği demir fabrikasında işler, aynı kolaylıkla yürümez. Patronu Turan Bey’in örgüt tarafından infaz edilmesinden sonra zor günler geçiren fabrika, bu arada bankaya olan kredi borcunun son birkaç taksitini ödeyememiştir. Aynı dönem içinde fabrika çalışanları korkup işlerini bırakmış, valinin ‘işe dön’ çağrıları da onları yüreklendirmeye yetmemiştir. Bu şartlar altında fabrikadan umudunu kesen alacaklı banka, tesise el koymak için hukuki süreci başlatır¸fabrikayı ele geçirmek için aşırı istekli oluşu dikkati çeker ki, sebebi çabucak anlaşılır. Demir fabrikasının, Vali’nin ve şehrin karşında şimdi bir Fransız bankası vardır; üstelik söz konusu bankanın büyük hissedarlarından biri, Fransa parlamentosunda oylanan Ermeni yasa tasarısının en büyük destekçisidir. Fabrikanın elden gitmesiyle köprü projesinin en ağır darbeyi yiyeceğini anlayan Vali Yazıcı, bu Fransız bankasına karşı adeta savaş açar, yetkilerinin aşan tedbirleri gözünü kırpmadan devreye sokar, bunların da yetmeyeceğini anladığı anda işçilerin fabrikayı işgal etmelerine yeşil ışık yakar!
  Her şeye rağmen iyi şeyler de olur şehirde; Leyla ve Tekin, bütün bu karmaşa içinde, dostlar arasında kutlaması yapılan sade bir törenle evlenirler. Davetin onur konuklarından biri de, Tekin’in zor günlerdeki kadim dostu Deli Tuncay ve köpeğidir! Leyla’nın nikah defterine imza attığı saatlerde, Vali Muavini Veysel’in içindeki gizli volkan harekete geçer; bir yerlerde baş başa sakin bir yemek diye yola çıkan Veysel ve Esin için gece, cehenneme döner ve aynı gecenin sonunda Esin, Veysel’e onunla evlenmekten vazgeçtiğini söyler!
  Öte yandan Ali Maruf’un ilaç laboratuvarında çalışan aç gözlü bir adam, çaldığı uyuşturucuyu kendi hesabına piyasaya sürer. Satış noktalarından bazıları da, okul önleridir. Aynı uyuşturucudan kullanan bir genç, aşırı dozdan ölü bulunur. Ölen genç, Vali’nin oğlu Kerem’in en yakın arkadaşlarından biridir!

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:02 am

  42. Bölüm

  Köprünün yapıldığı fabrikada grev başlar! Aslında, fabrikaya el koymaya hazırlanan Fransız bankasını durdurmayı amaçlayan danışıklı bir dövüştür bu grev!.. Grev gözcülüğünü Deli Tuncay’ın yaptığı tesiste, kapalı kapıların ardında köprünün imalatı, gece-gündüz üç vardiya sürer. Vali Faruk Yazıcı’nın bu usta işi manevrası karşısında başta Fransız bankası olmak üzere birçok kişi ve kurumun eli kolu bağlanır, ancak bu defa da Faruk Yazıcı üzerinde politik baskılar artmaya başlar.

  Emniyet birimleri, lise önünde uyuşturucu satan kişiyi (Taci) yakalar ve onun mal aldığı kişinin, Ali Maruf’un yanında çalışan Fikret isimli şahıs olduğunu tespit eder. Bu arada Ali Maruf ve Ethem de, kendi bünyelerinde yürüttükleri araştırma sonucunda, malı Fikret’in çaldığını belirlemiştir. Polisin Fikret’i bulması, Ali Maruf’un şehirde kurduğu organizasyonun çökmesine sebep olabilecektir. Polis ve Ali Maruf’un sağ kolu Ethem arasında, Fikret’i ele geçirmek için sessiz ve gizli bir yarış başlar…

  Bu arada Esin hüzünlü bir vedayla bir gece gardan trene binip Veysel’i ve şehri terkeder. Son anına kadar yanında olup onu uğurlayan elbette gene Veysel’dir…

  Öte yandan Cemaliye Köyü’nde, teröristlerin baskısıyla öğretmenlerinin terk ettiği, eğitime ara verilmiş bir okul vardır… Bir gün şehre genç-idealist yeni evli bir çift gelir öğretmen olarak (Kutay ve Gözde). Doğuya atanmayı özellikle kendileri talep etmişlerdir. Genç çift, görev başı yapmak üzere okullarına doğru yola çıkarlar. Bu genç öğretmen çiftin yanında, aynı zamanda üniversite öğrencisi olan, hepimizin yakından tanıdığı stajyer bir öğretmen daha vardır: Elmas!.. Ancak örgüt, okulun açılacağını haber almıştır; Cemaliye köyüne ve yeni öğretmenlere gözdağı vermek üzere militanlar yola çıkar.

  Keçeler köyündeki icraatları ve bilinen yönetim tarzıyla halkı kendi safına çekmeye başlayan Vali, örgüt için ortadan kaldırılması gereken bir hedef haline gelmiştir.

  Köyde, hayata geçmesi için Faruk Yazıcı’nın öncülük ettiği yağ ve süt imalathanelerinin temelleri atılacaktır. Vali dahil hatırı sayılır bir kalabalığın toplandığı temel atma alanında, ürkek bakışlı genç bir kadın sessiz, ağır adımlarla yaklaşmaktadır valiye; kadın, canlı bombadır!
  kaynak:star tv


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:03 am

  43. bölüm

  Vali Faruk Yazıcı,‘canlı bomba’ suikastından kıl payı kurtulduktan sonra Keçeler köyünden arkasında hoş izler bırakarak ayrılır.
  Militanlar, uzun süre kapalı kaldıktan sonra yeniden açılan köy okulunu basar ve dört öğretmeni alıp kaçarlar. Aralarında stajyer öğretmen olarak o gün ilk dersine girecek olan Elmas da vardır.
  Helikopterler havadan araziyi tararken, jandarma ve özel tim, militanların peşine düşer. Elmas ve diğer üç öğretmeni kurtarmak için sürdürülen bu ölümcül kovalamaca ne yazık ki mutlu sonla bitmez!
  Öte yandan köprünün imal edildiği fabrikanın kapısına alacaklı banka, elinde bu defa mahkeme kararıyla dayanır. Yanlarında, mahkeme kararını uygulamak zorunda olan icra memurları da vardır. Makineler mühürlenir. İşlerin iyice çıkmaza girdiği bir anda Tekin, köprünün ne pahasına olursa yoluna devam etmesi için Valinin de desteğiyle en cüretkar hamlesini yapar.
  Son zamanlarda kontrol dışı hareketleriyle Faruk Yazıcı’nın olumsuz bakışını üstüne çeken Ali Maruf, halkın sevgisini kazanmak üzere kolları sıvayıp, köylere ücretsiz aşı dağıtmaya başlar. Ancak bu arada emniyet, Ali Maruf’un laboratuvarından uyuşturucu çalan ve tam polis tarafından yakalanmak üzereyken Ethem tarafından öldürülen Fikret olayını araştırmaktadır. Soruşturma çıkmaza sürüklenirken, balistik incelemede şaşırtıcı bir ‘eşleşme’ çıkar…
  Haftalar önce bir dağ evinde ölü olarak ele geçirilen İngiliz gazeteci John Lee Howard’ı vuran silahla, uyuşturucu satıcısı Fikret’i vuran silah aynıdır!
  Yürüttüğü eylemlerde amaçladığı sonuçlara tam olarak ulaşamayan örgütün dağ kadrosu, Başta Beyto olmak üzere büyük bir operasyon hazırlığına girişir. Hedef, yapımı yarı yarıya tamamlanan köprüyü bütünüyle yerle bir etmektir. Ancak çok iyi korunduğu bilinen köprüye yaklaşmak sanıldığı kadar kolay değildir. Örgüt, bu engeli aşmak için keşfe başlar; titizlikle oluşturulacak bir planın hazırlıkları devreye sokulur.

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:03 am

  44. Bölüm Özeti


  Altın madenin işletme ruhsatını bir türlü alamayan Fransız firmasının avukatları ve uzmanlar, şehre ‘çıkartma’ yapar. Heyetin başında genç, şuh, tuttuğunu koparan bir avukat kadın vardır: Melisa… Görüşmelerin tıkandığını bir noktada Vali Faruk Yazıcı’nın karşısına çıkan kadın avukat, -biraz da dişiliğini kullanarak- temsilcisi olduğu yabancı grup adına üstü örtülü rüşvet teklifinde bulunur ve tabii ki validen hayatının dersini(!) alır.
  Demir fabrikasında ise alınan ihtiyati haciz kararına rağmen üretim sürmektedir. Alacaklı bankanın avukatları noter getirip tespit yaptırır, bu kez fabrikanın kendisi temelli mühürlenir. İşler ve köprünün yapımı bir kez daha durmuştur. Üstelik, Tekin artık suçlu durumdadır. Bir gece yarısı savcılık kararıyla apar topar evinden alınır; ertesi sabah, nöbetçi mahkemede hakimin karşısında bulur kendini. Bu arada Zeybek Yüzbaşı, Elmas’la birlikte, kendi deyişleriyle ‘sakin bir gece’ geçirmek üzere şehirdeki alışveriş merkezine gider, bir kafeye otururlar. Ancak gece, düşündükleri kadar sakin bitmez. Zeybek Yüzbaşı’yı kıstırdığı yerde öldürmek için harekete geçen örgüt üyeleri de alışveriş merkezindedir! Öte yandan Ali Maruf’un şehre adımını attığı ilk günden beri patlak veren olaylar, Valinin başkanlık ettiği bir güvenlik toplantısında masaya yatırılır. İsmi tam olarak konulmasa ve elde kesin kanıtlar bulunmasa bile Ali Maruf, bütün karanlık faaliyetlerin odak noktasındaki baş şüphelidir artık. Köprüyü ortadan kaldırmaya azmeden ve bu konuda Ali Maruf’u da ikna eden Beyto, ölümcül hamlesini yapar. Köprüye kumanya götüren askeri cip, düzenlenen şaşırtma bir saldırıyla havaya uçurulur. Köprüyü koruyan birlik, başında Mert Üsteğmen olduğu halde saldırganla çatışmaya giderken, militanlar ikinci bir koldan köprüye saldırır. Saldırdıkları anda şantiyede sadece Tekin ve Erdal vardır.

  kaynak:star tv


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:04 am

  KÖPRÜ - 45. bölüm


  Köprü bugüne kadar gördüğü en ağır saldırıyla karşı karşıyadır. İki koldan hücuma geçen militanların bir grubuyla Mert Üsteğmen komutasındaki birlik boğuşurken, ellerindeki kırık dökük silahlarla şantiyeyi basan diğer gruba karşı Tekin ve Erdal, umutsuz bir direniş içindedir.
  Ali Maruf’un köylerde yürüttüğü ‘maskeli faaliyet’ ise bir yandan olanca hızıyla sürer. Aşı ve ilaç yüklü kamyonlar, örgüt militanlarına silah dağıtımı yapmaya devam eder. Ancak son dağıtım dikkatli bir köy korucusunun ihbarıyla yarım kalır. Jandarmaların militanlara verdiği baskında silahlar ele geçirilir. Ali Maruf apar topar emniyette sorguya alınır; onun için zor saatler başlamıştır. Vali Faruk Yazıcı için Ali Maruf’un ‘ikinci yüzüyle’ bu kadar yakından karşılaşmak oldukça sarsıcıdır. Bir zamanlar değer verdiği, fabrikasının açılışına katıldığı bir adamın çevirdiği dolapların gün ışığına çıkmasıyla Vali kullanıldığını anlar ve deliye döner.
  Köprüdeki çatışmadan canını zor kurtaran Tekin, Leyla ile birlikte iki günlük bir hava değişimi için eski okul arkadaşlarıyla buluşmak üzere Ankara’ya gider. Arkadaşları, ulusal savunma sanayi içindeki özel projelerde çalışan kişilerdir ve uzmanlık alanları, tanklarla savaş uçaklarının sinyalizasyon sistemleridir.
  Tekin, Leyla, arkadaşları ve eşleri, ‘o gece’ çevrelerinde dönenlerden habersiz yemeğe çıkıp, oldukça keyifli bir gece geçirirler. Gece bitip herkes evlerine dağılır. Ancak çok kısa bir süre sonra, Tekin’in en yakın arkadaşlarından biri –ki o gecenin baş aktörlerinden biridir- daha sonra kayıtlara ‘intihar’ olarak geçecek bir cinayete kurban gider.
  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:04 am

  46. Bölüm

  Tekin, Leyla, arkadaşları ve eşleri, ‘o gece’ çevrelerinde dönenlerden habersiz yemeğe çıkıp, oldukça keyifli bir gece geçirirler. Gece bitip herkes evlerine dağılır. Ancak çok kısa bir süre sonra, Tekin’in en yakın arkadaşlarından biri –ki o gecenin baş aktörlerinden biridir- daha sonra kayıtlara ‘intihar’ olarak geçecek bir cinayete kurban gider.

  Tekin ve Leyla, arkadaşları Çelik’in cenazesinden sonra geride, sırlarla dolu bir cinayet ve hüzünlü dostlar bırakarak, şehre dönerler.

  Bu arada Vali Faruk Yazıcı, şehirdeki üniversite öğrencileri tarafından ‘yılın bürokratı’ seçildiği ödül törenine katılır ve her zaman olduğu gibi gene kendine hakim olamayıp veryansın eder…  Ali Maruf ise sarsılan imajını, toplum karşında onarmak için sosyal faaliyetlere ağırlık verip, bağış-yardım işlerine girer… Uyuşturucu üreten tesis, faaliyetlerine belirsiz bir süre için ara vermiştir, bu da örgüte aktarılan para kaynaklarının -en azından şimdilik- kesilmesi demektir. Terör örgütünün Beyto liderliğindeki dağ kadrosu ise kendi başlarının çaresinin bakmak ve kendi kaynaklarını kendileri yaratmak zorunda kalırlar. Şehir, caddeleriyle sokaklarıyla artık onların yeni ‘av’ alanıdır.  Birkaç hafta önce Zeybek Yüzbaşı’nın, bir alışveriş merkezinin otoparkında uğradığı saldırıyla ilgili olarak emniyetin yürüttüğü soruşturmada, gerçek gün ışığına çıkar. Güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan ihbarcının, Elmas’ın okul arkadaşı Osman olduğu anlaşılır. Muhbir deşifre edilmiştir.

  Bu arada hâlâ evlilik hayalleri kuran Sırma ve Erdal’ın önünde şimdi yeni bir engel vardır: Ali Maruf’un oğlu Veli için açtığı velayet davası!..


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:04 am

  KÖPRÜ - 47. bölüm

  Terör örgütünün şehirde başlattığı çeşitli sabotaj ve kundaklama eylemleri, valinin ve güvenlik birimlerinin gündemindeki en önemli maddeyi oluştururken, esnaf, gene örgüt baskısıyla ‘kepenk kapatma’ eylemi başlatır. Eyleme katılmayan tek kişi, babasının Kurtuluş Savaşı’nda kazandığı üstün hizmet madalyasını, ömrünün en büyük onuru sayan ve üç oğlunun her birine İstiklal Harbi komutanlarının ismini veren Musa Dayı’dır. Kepenk kapatma eylemi, Vali Faruk Yazıcı’nın kendine özgü tatlı sert yöntemleri kullanarak devreye girmesiyle sona ermek üzereyken, örgüt militanları, Musa Dayı’nın küçük oğlu Ali Fuat’ı öldürür. Haberi alan vali adeta yıkılır.
  Elmas-Zeybek Yüzbaşı ilişkisi ‘tıkanık’ bir döneme girmiştir. İkisi de birbirini fena halde özler, buna karşın özellikle Akın Zeybek, her an, her türlü tehdide açık bir hayatın içine Elmas’ı çekmenin haksızlık olduğunu düşünmektedir.
  Ali Maruf’un, oğlu Veli’yi geri almak için açtığı velayet davasının duruşma günü yaklaşırken, Erdal, Sırma’yı mahkemedeki olası bir güç durumdan kurtarmak için son hamlesini yapar. Erdal ve Sırma, evlilik işlemlerini başlatırlar.
  Tekin’in Milli Savunma Teknoloji Enstitüsü’nde görevli arkadaşlarından Yiğit, ordu karargahındaki komutanlara, tank sinyalizasyon sistemleriyle ilgili brifing vermek üzere şehre gelir; ancak Tekin ve Yiğit’in aynı kurumda görev yapan ortak arkadaşları Çelik’i öldürenler, bu defa da Yiğit’i ortadan kaldırmak için işbaşındadır. Yiğit’in peşinde hem Ali Maruf’un görevlendirdiği Beyto, hem de başkentin ‘karanlık odalarından’ çıkıp gelen, CIA bağlantılı bir Amerikalının komutasındaki ‘infaz timi’ vardır. Yiğit’i evlerinde konuk eden Tekin ve Leyla, hiç hesaba katmadıkları bir tehlikenin giderek kendilerine yaklaştığından elbette habersizdirler.
  Öte yandan Veysel’in uzaklardaki sevgilisi Esin, Ankara’dan yaptığı bir haber sonrasında ele geçirdiği bazı bulguları, eski patronu (Halkım Gazetesi’nin sahibi) Saliha’ya paslar. Saliha’nın yaptığı kısa bir araştırma, bir anda tüyler ürperten bir gerçeğin ipuçlarını koyar ortaya.

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:05 am

  KÖPRÜ - 48. bölüm


  Örgütün sıkıştırdığı Musa Dayının oğlu Fevzi, parayı vermeyi kabul ederek

  buluşma yerine doğru yola çıkmıştır. Ancak olayı haber alan Emniyet güçleri,

  Vali Faruk Yazıcı’nın talimatıyla örgüt elemanlarını da sıkıştırabilmek için Yüzbaşı

  Zeybek ve birliği ile temasa geçer. Buluşma yerine yapılan baskında örgüte

  kayıp verdirilir. Ancak en zorlu görev yine Vali Faruk Yazıcı’ya kalmıştır, Musa

  Dayı’ya oğlunun hainlere boyun eğdiğini anlatmak zorundadır.

  Tekin’in arkadaşı mühendis Yiğit’in peşindeki Amerikalılar, Beyto ve militanlarının

  da yardımıyla planlarını yaparlar. Brifing için kolorduya doğru yola çıkan Yiğit,

  yanındaki koruma polisleri saf dışı bırakılarak kaçırılır. Vali Faruk Yazıcı, Yüzbaşı

  Zeybek, Tekin, Leyla ve hatta Deli Tuncay… Tüm köprü insanları bir kez daha

  kaybetmemek için adeta kenetlenmiş bir şekilde genç mühendisin peşine

  düşerler


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:05 am

  49. bölüm

  Vali Faruk Yazıcı başkanlığında kurulan kriz merkezi, Tekin’in kaçırılan mühendis arkadaşı Yiğit’i bulmak için şehrin bütün imkanlarını seferber eder. Yiğit’i sağ ele geçirmek için zamana karşı bir yarış başlatılır.
  Yaralanarak hastaneye kaldırılan Deli Tuncay, derhal ameliyata alınır. Ameliyata giren doktorların, Tuncay’ın bedeninde yıllar öncesine ait çok sayıda kurşun yarasının izine rastlaması, kafalarda soru işareti yaratır. Vali, -Tuncay bu konuda bir şey söylemese de- sıra dışı bir hayatın kokusunu almıştır.
  Erdal ve Sırma, sırf Veli’nin velayetini Ali Maruf’a kaptırmamak için belediye nikah memurunun odasında imzaları atıp evlenirler. Her iki tarafın da birbirini arzu etmesine rağmen, şimdilik kağıt üzerinde bir evliliktir bu ve ertesi gün velayet duruşması vardır. Duruşmada yargıç, Veli’ye, kiminle yaşayacağını sorup, velayet konusundaki kararını ona göre verecektir. Aslında Veli, duruşmadan bir gün önce kararını babasına bildirmiştir; Annesiyle yaşamayı seçecektir o. Duruma müthiş içerleyen Ali Maruf, oğluna bir şey belli etmez ve Ethem’i, mevcut sorunu çözmekle(!) görevlendirir. Çözümün yolu, ne yazık ki Erdal’dan geçmektedir.
  Jandarma, daha önce Ali Maruf’un, sağlık hizmeti görüntüsü altında bazı köylere dağıttığı silahların peşindedir. Silahların ele geçirilmesi, örgütün lojistik desteğini ortadan kaldırmak adına son derece önemli bir hamle olacaktır. Zeybek Yüzbaşı ve Mert üsteğmen, planlarını yaparlar. Mert komutasında bir birlik, değişik bir metotla saklı silahların peşine düşer.
  Zeybek Yüzbaşı ve Elmas, Zeybek’in görevi nedeniyle zaman zaman gerginlikler yaşamalarına rağmen, sonunda aradıkları şeyin sadece ‘birbirlerinde’ olduğunu anlarlar. Zeybek’le Elmas, bir gece ellerinde söz yüzükleriyle Erdal’ın karşısına dikilirler, sıra, Erdal’ı ikna etmeye kalmıştır.
  Derken asıl sorun patlak verir. Vali Faruk Yazıcı’nın birkaç hafta önce kendisine verilen ‘yılın bürokratı’ ödül töreninde, üniversite öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmanın bandı, bazı muhalif eller tarafından Ankara’ya gönderilir. Vali için bu kez bizzat İçişleri Bakanı tarafından emir verilir. Merkeze alınma ya da sürgüne benzer bir tayin gene kapıdadır. İşin kötüsü, evlilik hayatı boyunca bu gibi durumları sayısız kez yaşamış Melek de, artık dayanma gücünün sonuna gelmiştir.

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:06 am

  50. bölüm


  Vali Faruk Yazıcı’nın merkeze alınmak ya da başka bir ile tayin edilmek suretiyle sürülme ihtimali, basında gündemin birinci sırasına oturur; şehir çalkalanmaya başlar. Faruk ise kendi kişisel sorunu olarak gördüğü bu durumun fazla dillendirilmesinden yana değildir. Deli Tuncay, hastanede ‘nekahat’ dönemini yaşarken, valinin önüne bırakılan bir dosyadaki yıllar öncesine ait bilgiler, Tuncay’ın geçmişindeki gizemi çarpıcı ve dramatik bir biçimde gözler önüne serer.
  Bu arada Erdal ve Sırma, Veli’nin velayet davası için adliyede buluşacaklardır. Erdal, şantiyeden yola çıktıktan bir süre sonra kaçırılıp bir yere kapatılır. Erdal’ı beklerken adliye koridorunda Ali Maruf’la karşılaşan Sırma, eski kocasının imalı laflarından Erdal’ın hayatının tehlikede olduğunu anlar.
  Polis ve jandarma (Zeybek Yüzbaşı dahil) iki ayrı koldan Erdal’ın ortadan kayboluşunu araştırır. Kapatıldığı yerden kurtulmayı başaran Erdal, peşinde onu takip eden adamlarla arazi üzerinde ölümcül bir kovalamaca yaşarken, tesadüf sonucu bir grup terörist militanla buluşmuş, ‘onlara’ malzeme teslim eden Ethem’i görür. İşin kötüsü Ethem de onu görmüştür ve Ali Maruf şimdi hiç de hesaba katmadığı bir biçimde deşifre olmak üzeredir.
  Öte yandan Ali Maruf’un aşı kamyonuyla dağıttığı silahlardan bir kısmının saklı tutulduğu köy, askerin ısrarlı araştırmasıyla saptanır. Sıra, silahların köyden çıkartılıp, Beyto ve Meryem’in de dahil olduğu bir gruba teslim edileceği sırada düzenlenecek operasyona gelmiştir!

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:06 am

  51. bölüm

  Vali Faruk Yazıcı’nın görevden alınma söylentisi bütün şehri harekete geçirmiştir. Üniversite öğrencileri boykota başlar, hatta polisle çatışır; bir yandan yerel basın, kamuoyu anketleri düzenleyerek, yaklaşan yerel seçimler öncesinde halkın nabzını tutar; anket sonuçları şaşırtıcıdır. Şehir halkı –eğer mümkün olsa- Faruk Yazıcı’yı, belediye başkanı olarak görmek istediğini, ezici bir çoğunlukla belli eder.
  Faruk, şehirden ayrılmadan önce Zeybek Yüzbaşı ile Elmas’ın nişan yüzüklerini takmak istemektedir. Nişan hazırlıkları başlar. Ancak bu arada Akın Zeybek’e gizlilik derecesi yüksek bir emir gelir. İran sınırından oldukça içerilerde bir bölgede, terör örgütünün genişletilmiş bölge başkanları toplantısı yapılacaktır. Zeybek ve özel birliğine, bu toplantı için hazır olması emri verilir. Zeybek Yüzbaşı’nın şimdilik bilmediği, Ali Maruf’un da bu toplantıya katılacak olmasıdır!
  Sırma, bir süre önce kaçırılıp ortadan kaldırılmak istenen –hatta bu arada Tekin ve Leyla’nın da hayatlarını tehlikeye atan- olayların gerisinde Ali Maruf’un da parmağının olduğunu anlar. Ali Maruf, Sırma’nın kendisini ihbar edeceğinden emindir; eski karısını susturmak için peşine düşer. Ali Maruf’la Sırma arasında ölümüne bir kovalamaca başlamıştır.

  Kaynak : kolibafilm.com


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:07 am

  52. bölüm

  Vali Faruk Yazıcı, Zeybek Yüzbaşı ile Elmas’ın nişan yüzüklerini takar ve tam o sırada gelen bir haberle nişan töreni birden sessizliğe gömülür. Yüzbaşı Akın Zeybek’e, ‘hareket emri’ gelmiştir. Buruk bir vedalaşmanın ardından Zeybek, özel birliğiyle birlikte sınır ötesine doğru yola çıkar. Hedef, içlerinde Ali Maruf’un da bulunduğu, örgütün bölge başkanları toplantısının gerçekleşeceği buluşma noktasıdır. Oldukça tehlikeli bir yolculuktur bu. Gerek hedefe gidiş ve ‘görev’, gerek dönüş yolu, ihanet ve tuzaklarla doludur, üstelik Abdül ağır yaralıdır; ve de özel tim, yanlarında Abdül varken yeterince hızlı hareket edememektedir.
  İhanet sadece dağlarda değildir... Köprüyü çeşitli biçimlerde sabote etmeyi deneyen ve bunda başarılı olamayan örgüt, bu defa köprünün yapıldığı fabrikayı kestirir gözüne. Yeni iş başı yapan bir kaynak ustası, gerçekte örgüt sempatizanıdır. Trafo dairesine yerleştirdiği bombanın patlamasıyla, şehirde ama özellikle Vali ve karısının hayatında her şey bir anda alt üst olur, çünkü valinin kızı Aslı’nın, çok yakınında patlamıştır bomba!

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Ptsi Mart 24, 2008 9:07 am

  53. bölüm

  Aslı’nın durumu hala ağırdır ve şehirdeki tüm dostlar Vali Faruk Yazıcı ve ailesinin etrafında kenetlenmiş halde genç kızın gözünü açmasını beklemektedirler. Diğer yandan Zeybek Yüzbaşı ve timi sınır ötesindeki zor yolculuklarına devam etmektedirler. Elmas endişeyle Zeybek’in yolunu gözlerken, Ali Maruf, sınır ötesindeki terörist grupları askerlerimizin yolunu kesmek için kullanmaktadır.
  Şehirdeki emniyet güçleri ise Aslı’nın yaralanmasına sebep olan fabrika saldırısını gerçekleştiren Hamit’in peşindedir. Hamit, kaçmak için herkesi daha da büyük bir korkuya salan eylemi gerçekleştirir; bir okul servisini içindeki çocuklarla beraber kaçırır. Erdal ise Sırma’nın kaybından duyduğu acının izlerini taşımaktadır; son büyük savruluşunu yaşarken dönüşü olmayan bir yolculuğa çıkmak üzeredir…

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Çarş. Nis. 09, 2008 11:58 pm

  TELE - BAROMETRE
  HEDEF KİTLE : A/B
  24 MART 2008 PAZARTESİ
  NO PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%)
  1 ELVEDA RUMELI [NET] ATV 10,10 24,90
  2 ARKA SOKAKLAR [NET] KAND 7,60 18,90
  3 DOKTORLAR [NET] SHOW 7,10 17,70
  4 BICAK SIRTI [NET] KAND 6,90 20,20
  5 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 6,50 20,60
  6 KOPRU [NET] STAR 6,40 18,40
  7 ELVEDA RUMELI (OZET) [NET] ATV 6,20 17,40
  8 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 5,80 18,40

  TOTAL
  24 MART 2008 PAZARTESİ
  NO PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%)
  1 ARKA SOKAKLAR [NET] KAND 12,40 29,10
  2 ARKA SOKAKLAR (OZET.) [NET] KAND 8,40 21,60
  3 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 6,90 20,30
  4 ELVEDA RUMELI [NET] ATV 6,90 16,10
  5 KOPRU [NET] STAR 6,70 20,60
  6 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 5,70 16,80

  kaynak:uçankuş


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Çarş. Nis. 09, 2008 11:58 pm

  TELE - BAROMETRE
  HEDEF KİTLE : A/B
  31 MART 2008 PAZARTESİ
  NO PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%)
  1 ELVEDA RUMELI [NET] ATV 11,20 25,80
  2 DOKTORLAR [NET] SHOW 8,30 19,40
  3 ARKA SOKAKLAR [NET] KAND 8,00 18,20
  4 KOPRU [NET] STAR 6,60 17,50
  5 ELVEDA RUMELI (OZET) [NET] ATV 6,50 17,90

  TOTAL
  31 MART 2008 PAZARTESİ
  NO PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%)
  1 ARKA SOKAKLAR [NET] KAND 13,00 29,80
  2 ELVEDA RUMELI [NET] ATV 7,60 17,40
  3 KOPRU [NET] STAR 6,70 19,30
  4 ARKA SOKAKLAR (OZET.) KAND 6,20 16,30

  kaynak:uçankuş


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Çarş. Nis. 09, 2008 11:59 pm

  Tele - Barometre
  Hedef Kitle : A/b
  7 Nisan 2008 Pazartesi
  No Program Adı Kanal Ratıng (%) Share (%)

  1 Elveda Rumelı [net] Atv 11,10 27,40
  2 Doktorlar [net] Show 7,00 17,60
  3 Bıcak Sırtı [net] Kand 6,60 19,70
  4 Kopru [net] Star 6,60 18,50

  Total
  7 Nisan 2008 Pazartesi
  No Program Adı Kanal Ratıng (%) Share (%)

  1 Arka Sokaklar [net] Kand 11,00 25,30
  2 Elveda Rumelı [net] Atv 7,60 17,50
  3 Kopru [net] Star 7,00 19,70

  uçankuş


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Cuma Nis. 18, 2008 5:29 pm

  Sanki Hollywood!


  Tıpkı Amerikalı film yapımcıları gibi Türk sinema yapımcıları da bir dizi için dublörü ateşe verdi. Sahne çekimi başarıyla tamamlandı.

  Eskişehir’de çekimleri süren “Köprü” dizisinin setinde, tecavüze uğrayan bayanı canlandıran bir gencin valinin önünde kendini yakma sahnesi Hollywood yapımlarını aratmadı. Ayşe Kulin’in “Köprü” adlı romanından uyarlanan ve merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun Erzincan Valiliği sırasında yapımı bir türlü bitmek bilmeyen ve onlarca cana mal olan bir köprünün hikayesini konu alan dizinin 55. bölümünün çekimleri, Eskişehir’de devam ediyor. Dizide tecavüze uğrayıp bunalıma giren bir bayanı canlandıran oyuncu, valilik önünde kendisini ateşe verdi. Elbisesinin arkasına sürülen yanıcı madde meşaleyle tutuşturulan genç kızın alevler arasında kaldığı sahne büyük ilgi gördü. Birkaç defa tekrarlanan sahnede, elbisesi yanan oyuncuya çekimin sona ermesinin ardından set görevlileri kovalardaki su ve ıslak battaniyelerle müdahale etti.

  BİR ANDA ALEVLER ARASINDA KALDI
  Eskişehir’de çekimleri devam eden Köprü dizisinde bir oyuncu senaryo gereği kendini ateşe verdi. Bir anda alevler içerisinde kalan genç oyuncu etraftakilerin korku dolu bakışları arasında rölünü tamamladı.

  Kaynak: Türkiye Gazetesi
  http://www.turkiyegazetesi.com/haber...haberid=371698


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Cuma Nis. 18, 2008 5:32 pm

  KOREL CEZAYİRLİ: SANAT VE TİYATRO ÇOK İYİ BİR ARAÇ
  Madame Figaro Türkiye – 01.03.2008

  Oyunculuk yeteneğini dedesinden alan şu sıralar Köprü dizisindeki Zeybek Yüzbaşı karakteriyle büyük beğeni kazanan Korel Cezayirli, "Dizi oyunculuğu hiç aklımda yoktu. Şimdi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ve önemsiyorum. Ama tiyatro benim için öncelikli" diyor.

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Cuma Nis. 18, 2008 5:35 pm

  7 - 14 Nisan Haftasının En çok Izlenen Dizileri

  Tüm Kişiler

  Yaprak Dökümü Kanal D 21.00 47.10

  Kurtlar Vadisi Pusu Show 17.00 40.30

  Binbir Gece Kanal D 12.40 28.10

  Arka Sokaklar Kanal D 11.00 25.30

  Asi Kanal D 9.20 23.70

  Tek Türkiye Stv 8.50 21.40

  Kavak Yelleri Kanal D 8.20 19.30

  Avrupa Yakası Atv 8.10 18.70

  Dudaktan Kalbe Show 7.80 23.00

  Elveda Rumeli Atv 7.60 17.50

  Köprü Star 7.00 19.70

  Annem Kanal D 6.80 18.90

  Doktorlar Show 6.50 15.20

  Genco Kanal D 5.80 16.50

  Selena Atv 5.40 15.30  Ab Grubu

  Yaprak Dökümü Kanal D 19.90 46.40

  Binbir Gece Kanal D 17.20 40.80
  Kurtlar Vadisi Pusu Show 15.90 36.60

  Avrupa Yakası Atv 13.70 31.50

  Elveda Rumeli Atv 11.10 27.40

  Kavak Yelleri Kanal D 9.80 23.90

  Asi Kanal D 9.60 26.00

  Annem Kanal D 8.90 23.20

  hatırla Sevgili Atv 8.40 25.90

  Dudaktan Kalbe Show 7.00 19.80

  Doktorlar Show 7.00 17.60

  Bıçak Sırtı Kanal D 6.60 19.70

  Köprü Star 6.60 18.50

  Parmaklıklar Ard. Atv 6.60 15.70

  Sıla Atv 5.60 15.40

  Medya takip merkezi


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Paz Mayıs 11, 2008 10:27 pm

  KÖPRÜ - 54. bölüm
  Yayın - 31.03.2008


  Vali Faruk Yazıcı, kızının ağır yaralanmasıyla sonuçlanan patlamadan sonra fabrikanın yeniden çalışmasıyla, keyiflenir; köprünün biten parçaları monte edilir, artık ‘az bir yol’ kalmıştır önlerinde…
  Operasyondan dönen Zeybek Yüzbaşı ve özel tim, sınıra yakın bir yerde, Ali Maruf’un peşlerine taktığı bir grup teröristin kurduğu pusuya doğru ilerlemektedir. Abdül ağır yaralıdır, önlerine mayınlı bir arazi çıkar ve tam bu sırada pusuya yatmış militanlar tarafından üzerlerine ateş açılır. Özel tim, teröristlerle, mayınlı arazide sıkışıp kalmıştır.
  Öte yandan, şehirde yeni bir tehlike odağı filizlenir: Vahit Bey!..

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Paz Mayıs 11, 2008 10:28 pm

  KÖPRÜ - 55. bölüm
  Yayın - 07.04.2008


  Şehirde fırtına öncesi sessizlik...
  Leyla’nın öğrencisi Şerife, köy korucusu Sako’nun saldırısına uğrar; sonra bir uçuruma atılır ve öldü zannedilip bırakılır.
  Ertesi gün, karakolda, “Panterler-Şirinler” maçında hakemlik yaptıktan sonra vilayete dönen Vali Faruk Yazıcı, beklemediği şok bir görüntüyle karşılaşır. Şerife, Vilayet’in önünde kendisini yakar, etrafı alevler sarmıştır... Bu arada Sırma’nın kazası ve Ethem’in öldürdüğü adamla ilgili soruşturma derinleştirilir. Ali Maruf ve Ethem bir kez daha gözaltına alınıp sorguya çekilirler ancak bu defaki ‘taktik’ bir sorgulamadır. Onları sorguya çekenler (başta Emniyet Müdürü Levent olmak üzere) ellerindeki bütün kartları açıp, Ali Maruf ve Ethem’e, yasadışı faaliyetlerini bir bir ‘okurlar’; tek eksikleri onları mahkum ettirecek delillerdir. Emniyette geçirdikleri zor bir gecenin ardından Ali Maruf ve Ethem, ellerindeki malları (uyuşturucuyu) sevk edip bir an önce şehirden ayrılma eğilimindedir; ancak kamuoyunda deşifre oldukları için nakliyeci bulmakta zorlanırlar. Öte yandan bizzat Vali’nin önayak olmasıyla, köy korucularından kendine bir milis gücü yaratarak, ‘ağalık’ düzenini sürdürmeye çalışan Vahit’in tepesine jandarma iyiden iyiye çökmüştür. Büyük bir tır filosu olan Vahit, iflasın eşiğine gelir. Güvenlik birimlerinin planı, Ali Maruf’la Vahit’i işbirliğine zorlayarak onlara tuzak kurup terör örgütüne büyük bir darbe indirmektir.


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Paz Mayıs 11, 2008 10:28 pm

  KÖPRÜ - 56. bölüm
  Yayın - 14.04.2008


  Mert Üsteğmen komutasındaki jandarmalar, Şerife’nin ölümüne sebep olan Sako’yu, çiftlikten almaya geldiklerinde; beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar. Aralarında Ökkeş’in de olduğu bir grup militan, Sako ve köy korucularına baskın vermişlerdir ve de çatışma sürmektedir. Vahit ve köy korucuları, mahkemeye çıkartılır. Korucuların çoğu tutuklanır, Vahit, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılır ki, bu da zaten başta Vali olmak üzere, güvenlik birimlerince Ali Maruf’a yönelik hazırlanan planın bir parçasıdır. Vahit’in telefonları dinlemeye alınır. Telefon görüşmelerinde son derece tedbirli davranan Ali Maruf’un şirketine, ‘ince bir operasyonla’ dinleme cihazları yerleştirilir. Derken çok geçmeden Ethem, elinde para dolu bir çantayla, Vahit’in karşısına çıkıp, onu yaşadığı darboğazdan bir çırpıda kurtaracak teklifini yapar. Vahit, baştan oldukça mesafeli yaklaşsa da, ‘reddedemeyeceği’ bir teklifle karşılaştığının farkındadır. Öte yandan kampta militanlar tarafından sıkı bir eğitime alınan Ökkeş’in aklı karışmaya başlamıştır. Bir yanda Beyto’nun beyin yıkamaya dönük sıkı ajitasyonu, öte yanda kız kardeşi Şerife’nin kaybıyla içinde patlayan isyan, bir yandan geride bıraktığı babası ama en önemlisi de vicdanı! Ondaki ‘iç kargaşayı’ fark eden Beyto, Ökkeş’i geri dönülmez bir yola sürükleyecek eylem planı için kurmaylarına talimat verir.
  Devletin arkasından çekilmesiyle bir anda sahipsiz kalan Vahit ise sonunda Ali Maruf’la buluşur ve onunla el sıkışmak zorunda kalır. El sıkışma anları uzaktan kare kare fotoğraflanmaktadır!

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Paz Mayıs 11, 2008 10:28 pm

  KÖPRÜ - 57. bölüm
  Yayın - 21.04.2008


  Örgüt, şehirde bir kuyumcuyu soymak üzere eylem düzenler. Soyguncuların başında Ökkeş vardır. Soygunculardan ikisi, olaya müdahale eden polis ekiplerince ‘etkisiz’ hale getirilir. Ökkeş, iki müşteriyle birlikte kuyumcuyu da rehin alır; üzerinde patlayıcılar vardır.
  Vali Faruk Yazıcı olay yerine gelir. Kuyumcunun bulunduğu bölge kuşatılır, polis operasyon hazırlığındadır. Ali Maruf-Vahit işbirliği meyvelerini vermeye başlar. Şehirde başka bir firma da Hamburg’a yollayacağı mallar için Vahit’in TIR’larından birini kiralar. Aynı aracın içine, daha sonra Rottherdam’a nakledilmek üzere Ali Maruf’un uyuşturucuları da yüklenecektir.Bu arada Elmas’ın doğum günüdür. Zeybek, hayatında hiç doğum günü kutlaması yaşamamış olan Elmas için, yakın çevresindeki dostlarının (Tekin, Leyla, Üsteğmen Mert, Valinin kızı Aslı, Komiser Zafer, Abdül ve daha birileri) katıldığı bir gece düzenler… Gece, hiç hesaba katmadıkları, unutamayacakları sürpriz bir finalle sonlanır.
  Öte yandan şehirde Vali’ye yönelik muhalefetin liderliğini yürüten iktidar partisinin il başkanı Necati, bir kez daha köprüyü karalama kampanyasına girişir. Peşine taktığı adamlarıyla ve gazetecilerle, Vali’nin olmadığı bir gün köprü şantiyesinde gövde gösterisi yapmaya kalkar, ancak Tekin’i hesaba katmamıştır!

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Paz Mayıs 11, 2008 10:29 pm

  KÖPRÜ - 58. bölüm
  Yayın - 28.04.2008


  Güvenlik güçleri, peşlerine düştüğü Ali Maruf ve Vahit'i seçeneksiz bırakır. Vahit'in tırlarına uyuşturucu gece yarısı yüklenir... Aynı tırlar ertesi sabah, paravan olarak kullandıkları firmanın mallarını alıp, yola çıkarlar. Operasyon için düğmeye basılır. Jandarma, özel tim ve emniyet birimlerinin birkaç ayrı koldan yürüttükleri çok yönlü bir operasyondur bu...
  Başta Vali Faruk Yazıcı olmak üzere, şehrin güvenlikten sorumluları komuta merkezinde adım adım operasyonu izlerler...
  Öte yandan Mühendis Tekin iktidar partisi il başkanı Necati’ye saldırmaktan karakolda nezarete atılır. Vali Faruk Yazıcı ve Yüzbaşı Zeybek, Tekin’i nezarette yalnız bırakmazlar.

  kaynak:kolibafilm


  _________________
  avatar
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  Geri: Köprü (Star)

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir Paz Mayıs 11, 2008 10:29 pm

  KÖPRÜ - 59. bölüm
  Yayın - 05.05.2008


  Jandarma ve Özel Harekat timlerinin giriştiği “Bahar Temizliği Operasyonu” bütün hızıyla sürer. Çok sayıda örgüt militanı ve örgüte ait mühimmat depoları etkisiz hale getirilir.
  Vali Faruk Yazıcı ise şehir dışındaki bir benzinlikte, gündüzleri sıradan bir lokanta olarak hizmet veren yerin, gece belli bir saatten sonra ruhsatsız gece kulübüne dönüştürülerek, fuhuş başta olmak üzere her türlü pisliğin çevrildiği bir mekan olduğu ihbarını alır. Tebdili kıyafet edip, yanına Veysel ve İl Emniyet Müdürü Levent’i de alarak müşteri kılığında söz konusu mekana gider. Gece, hiç beklenmedik biçimde mekanda işler çığırından çıkar; Vali, insanları ikna etmekte oldukça zorlanır!
  Öte yandan Ali Maruf, Beyto’nun kampına sığınmıştır, gelişmeleri oradan çaresizlik içinde izler ve hiç beklemediği bir anda yurtdışından iki konuğu çıkagelir. Terör örgütünün merkez komite üyesi Mahşer Bey ve yanında getirdiği parti müfettişi Emire... Geliş amaçları açıktır. Yeterince iyi yönetilmediğine inandıkları işleri toparlayıp, kötü gidişata son vermek! Ali Maruf’tan, son operasyonda kaptırdığı uyuşturucuyu ne yapıp edip, bir şekilde kurtarmasını isterler. Aksi halde, tasfiyesi kaçınılmazdır. Gelenlerin öncelikli amaçlarından biri de, bölgedeki askeri operasyonlarda kilit rol oynayan Zeybek Yüzbaşı’yı durdurmaktır. Yüzbaşıyı durdurabilecek tek zayıf nokta ise (Ethem’in muhalefetine rağmen) Elmas olarak gözükmektedir. Ali Maruf, kurtulmak için son kozlarını oynarken, Ethem’le arasında ciddi fikir ayrılıkları doğmaya başlar. Ali Maruf, en yakın dostunun giderek kendinden uzaklaştığını görür.

  kaynak:kolibafilm


  _________________

   Forum Saati Perş. Şub. 22, 2018 12:49 pm